יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

אחסון לא נוחבארגון יש כלל פשוט – ככל שקל יותר להחזיר דבר למקום, כך תעשו זאת יותר. ולהיפך – ככל שמסובך יותר להחזיר דבר למקום, כך גוברים הסיכויים שלא תעשו זאת.

למשל, החלטתם שמדף גבוה במטבח הוא מיקום מעולה לתבלינים (כי בינינו, כמה פעמים כבר משתמשים בפלפל אנגלי?). אבל כל כך לא נוח להגיע לתבלינים שבסיום הבישול אין לכם כוח להחזיר אותם למקום. התוצאה – התבלינים עברו לגור על השיש. יש לכם בלגן, ולא בגלל עצלנות. פשוט חסר פתרון אחסון נוח לתבלינים.
 
אותו הדבר קורה עם נעליים. יכול להיות שהחלטתם לאחסן אותם בארגז נשלף מתחת למיטה. זה עובד נהדר שבועיים, אבל אז די נמאס לכם לרדת על ארבע כדי להוציא או להחזיר נעליים. התוצאה – ארגז נעליים חצי ריק, והרבה זוגות נעליים בכל מקום.
 
עוד דוגמה? בבקשה. מסתבר שהמגירה על יד הכיריים הפכה להיות הבית של כל פטנט חדש למטבח. פורס ביצים קשות, מספריים לעשבי תיבול, סכין פלסטיק לחסה – כולם שם. מה הבעיה? המגירה כל כך עמוסה שכל נסיון לסגור אותה לוקח שתי דקות – כי צריך לארגן את כל הדברים בדיוק-בדיוק, כדי שהמגירה תצליח להיסגר. ואז – מגיע הזמן לקצוץ פטרוזיליה, ואיזה כלי אתם מוציאים? את המספריים? לא! דווקא סכין רגילה. המספריים לעשבי תיבול מתאימות יותר אמנם, אבל למי יש כוח להילחם במגירה?

 נשמע מוכר? אחסון לא נוח הוא בעיה שקל מאוד לפתור אותה. תחפשו פתרונות אחסון שממזערים את מספר הפעולות והזמן שנדרש כדי להחזיר חפצים למקומם. הרבה יותר קל להוציא נעל ממתלה על הדלת מאשר ארגז מתחת למיטה. הרבה יותר קל לשמור על סדר במגירות עם חלוקה פנימית. כל מה שדרוש כדי שהאחסון שלכם יהיה נוח ונגיש הוא קצת תכנון. בפוסטים הבאים שלנו, נסביר את ההגיון של ארגון חכם ונכיר לכם כמה מוצרים שיעזרו לכם לשמור על הסדר בקלות.

תגובה 1: